EURO 2012: három perc alatt végezték ki a franciák a házigazdákat

Óriási lendülettel vetették bele magukat a mérkőzésbe a csapatok, majd szűk öt perc elteltével legalább ugyanekkora lendülettel menekültek be az öltözőbe, ugyanis a játékvezető megszakította a mérkőzést az özönvízszerű eső, és a folyamatos villámlás miatt. Több mint egy órát kellett várni arra, hogy alkalmasak legyenek a körülmények, így hét órakor másodszor is útjára indult a labda. A képlet egyszerű volt, a hazaiak egy győzelem esetén továbbjutottak volna a csoportból.

""

Részletes közvetítésünket a mérkőzésről itt tudod megnézni!

Meglepő módon mégsem az ukránok kezdték jobban a találkozót, hanem a franciák. Benzemáék több veszélyes támadást is indítottak a házigazdák kapuja felé, a Real játékosának lövése mellett Debuchy és Menez lövésénél is Pyatovnak kellett hárítani. A legnagyobb helyzetig a mérkőzés 30. percéig kellett várni, Menez közelről bombázta a Ribéry beadásából érkező labdát a kapusba. A túloldalon Sevcsenko válaszolt, az ukrán klasszis fejjel tett maga elé egy labdát, majd óriási löketet eresztett meg a francia kapu felé, de Lloris hárítani tudott. Az első félidőben a két csapat nyíltabban játszott, mint az előző mérkőzésükön, gól azonban nem született a játékrészben.

""

A második félidőben nem kellett sokat várni a franciák vezető találatára, Menez gyönyörűen lőtte ki a jobb alsót, Pyatovnak esélye sem volt hárítani, 0-1. Timoscsuk kis híján azonnal egyenlíthetett volna, de a lövése centikkel ugyan, de fölé szállt. Alig ocsúdtak fel az ukránok, jött is a második gall gól, Cabaye kapott egy gyönyörű indítást Benzemától, és pompás an lőtte el a labdát a kimozduló kapus mellett, 0-2.

A két gyors góltól láthatóan megroppantak a kék-sárga mezesek, vagy csak elfogyott az erejük, a lényeg az, hogy a játékrész hátralévő részében inkább békés passzolgatás folyt a mérkőzésen, mintsem igazi küzdelem. Az ukránok előtt már nem adódott komoly lehetőség, a franciák pedig rutinból lehozták a meccset.